Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Oczyszczanie wody

Ozonowanie wody wykorzystywane jest do dezynfekcji kanałów wentylacyjnych, odgrzybiania, czy czyszczenia klimatyzacji. W przypadku basenu z kolei pozwala na mniejsze użycie chloru. Ozonowanie wody jest procesem dezynfekującym, który znajduje zastosowanie w bardzo wielu branżach, takich jak oczyszczalnie ścieków, w przemyśle chemicznym, drukarskim, czy tekstylnym. Nadaje się również do dezynfekcji żywności, mycie jej ozonem spowalnia proces ich psucia się.

Czym oczyścić wodę?

Ozon to bardzo mocny utleniacz, który świetnie nadaje się do oczyszczania powietrza, ścieków, czy uzdatniania wody. Ozon to aktywna forma tlenu.  Wytwarza się go poprzez promieniowanie ultrafioletowe oraz przez wyładowania elektrostatyczne. Ozon bardzo szybko niszczy bakterie (znacznie szybciej niż chlor). Działa bardzo szybko, gdy potrzebuje zaledwie 2 sekundy, aby rozbić mikroorganizmy. Jego ogromną zaletą jest fakt, że jego użycie jest ekologiczne, to znaczy nie wiąże się z powstaniem szkodliwych substancji. Dodatkowym atutem ozonowania jest fakt, że nie potrzeba do niego dużych strat energii, oraz zapewnia on duże bezpieczeństwo w pracy. Proces ozonowania polega na przepuszczeniu przez wodę powietrza nasyconego ozonem (czyli trójatomowym tlenem). Wodę pitną ozonuje się przez około 4 minuty stężeniem ozonu o wysokości  0,4 mg/dm3. Do ozonowania wody potrzebne są urządzenia wytwarzające ozon, czyli ozonatory, a także zbiorniki kontaktowe, których zadaniem jest wprowadzenie ozonu do dezynfekowanej wody. Z kolei do zmieszania ozonu z wodą, dochodzi w zbiorniku absorpcyjnym. Po co dezynfekujemy wodę za pomocą ozonu? Ozonowanie wody pitnej poprawia jej smak, zapach i barwę, niszczy drobnoustroje. Ozonowanie zapewnia szybką, wydajną, a zarazem bezpieczną dla środowiska, dezynfekcję wody. Mowa nie tylko o wodzie pitnej, ale także do mycia, czy w basenie. Dzięki ozonowaniu można również zdezynfekować pomieszczenia.