Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Blog

Czysta, zdrowa woda to podstawa naszego życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie własnej studni. Jednak przed korzystaniem z takiej wody, warto zadbać o jej oczyszczenie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po umyciu naczyń na wodzie występują smugi i plamy, a sprzęt AGD szybciej się psuje? To właśnie efekt tzw. twardej wody. Zmiękczacz wody może zapobiec negatywnym skutkom związanym z jej twardością. Czy warto go zainstalować? Przedstawiamy 5 oznak, które świadczą o tym, że prawdopodobnie warto!

Woda jest niezbędna w wielu sytuacjach. Duże znaczenie ma jednak jej jakość i czystość, czyli brak drobnoustrojów i szkodliwych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia. Jednym z procesów, który umożliwia zwiększenie przydatności wody jest chlorowanie. Na czym w praktyce ono polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda, którą pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Warto więc zadbać o to, by wyróżniała się wysoką jakością i była wolna od zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrych efektów jest zastosowanie profesjonalnych lamp UV. Jednak czy są one skuteczne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda może być wykorzystywana do wielu celów. Jednak czy wiesz, że może ona występować w różnych rodzajach? Przykładem jest woda twarda i woda miękka. Jednak co oznacza termin "twardość wody"? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czy woda z kranu jest bezpieczna i można ją pić bez obaw? Ta kwestia zapewne nurtuje wiele osób. Na ten temat można usłyszeć zarówno wiele niesprawdzonych informacji, jak i tych rzetelnych oraz wiarygodnych. Dlatego też w tym artykule przestawimy najpopularniejsze i najczęściej powielane mity oraz fakty.

Twarda woda występuje w przeważającej części Polski. Charakteryzuje ją to, że zawiera dużą ilość pierwiastków takich jak magnez czy wapń. Posiadanie twardej wody w domu może być uciążliwe i problematyczne, ponieważ pozostawia trudny do usunięcia osad, który odkłada się zarówno na naczyniach, jak i na armaturze kuchennej czy łazienkowej. Co więcej – może przyczyniać się do tworzenia się kamienia na pralce czy zmywarce, co w konsekwencji powoduje awarię tych urządzeń, a nawet konieczność ich wymiany na nowe. Po trzecie – twarda woda wpływa niekorzystnie na stan skóry oraz włosów. Może przyczyniać się do przesuszenia, podrażnień, a nawet powodować wysypkę.

Filtry do wody cieszą się coraz większą popularnością w gospodarstwach domowych, ponieważ to doskonały i wygodny sposób na poprawienie jej jakości. Co więcej – montaż filtrów do oczyszczania wody to także rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze przeznaczane dotychczas na zakup wody w plastikowych butelkach. W tym artykule skupimy się na kuchennych filtrach podzlewozmywakowych. Czym kierować się przy zakupie tego urządzenia i jakie są jego rodzaje?

Bardzo często pojawiającym się problemem w polskich gospodarstwach domowych jest twarda woda ze zbyt dużą zawartością chloru. Nie tylko pozostawia osad na naczyniach, ale także przyczynia się do powstawania kamienia np. w czajniku czy pralce. Co więcej – nieprzyjemnie pachnie, jest niesmaczna i może także wpływać negatywnie na stan naszej skóry czy włosów.

Mangan to pierwiastek występujący zarówno w przyrodzie, jak i w organizmie człowieka. Jego nadmiar może wpływać na obniżenie nastroju, rozdrażnienie, apatię, złe samopoczucie, a nawet powodować schorzenia psychiczne i przyczyniać się do rozwoju depresji. Mangan w stężeniach przekraczających zalecenia Ministerstwa Zdrowia nadaje wodzie nieprzyjemny smak, barwę, a także mętność. Co więcej, może powodować plamienie ubrań podczas ich prania. Niekorzystnie wpływa także na armaturę i inne urządzenia narażone na korozję.