Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Blog

Korzystanie z wody jest niezbędne zarówno w celach sanitarno-higienicznych, jak i spożywczych. Często służy ona także w różnych instalacjach przemysłowych i grzewczych, w tym jako składnik przy produkcji rozmaitych produktów żywnościowych. Przed użyciem jej do picia, przygotowywania pożywienia czy choćby nawilżania powietrza trzeba jednak zadbać o to, by była pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczególnie niebezpieczne okazują się różne mikroorganizmy chorobotwórcze, które można wyeliminować dzięki odpowiedniej dezynfekcji wody. W Warszawie konieczne w tym celu urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Procon, oferującej m.in. lampy bakteriobójcze. Przyjrzyjmy się bliżej ich działaniu.

Czysta woda to podstawa zdrowego stylu życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w filtry do wody.

Czysta, zdrowa woda to podstawa naszego życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie własnej studni. Jednak przed korzystaniem z takiej wody, warto zadbać o jej oczyszczenie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po umyciu naczyń na wodzie występują smugi i plamy, a sprzęt AGD szybciej się psuje? To właśnie efekt tzw. twardej wody. Zmiękczacz wody może zapobiec negatywnym skutkom związanym z jej twardością. Czy warto go zainstalować? Przedstawiamy 5 oznak, które świadczą o tym, że prawdopodobnie warto!

Woda jest niezbędna w wielu sytuacjach. Duże znaczenie ma jednak jej jakość i czystość, czyli brak drobnoustrojów i szkodliwych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia. Jednym z procesów, który umożliwia zwiększenie przydatności wody jest chlorowanie. Na czym w praktyce ono polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda, którą pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Warto więc zadbać o to, by wyróżniała się wysoką jakością i była wolna od zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrych efektów jest zastosowanie profesjonalnych lamp UV. Jednak czy są one skuteczne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda może być wykorzystywana do wielu celów. Jednak czy wiesz, że może ona występować w różnych rodzajach? Przykładem jest woda twarda i woda miękka. Jednak co oznacza termin "twardość wody"? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czy woda z kranu jest bezpieczna i można ją pić bez obaw? Ta kwestia zapewne nurtuje wiele osób. Na ten temat można usłyszeć zarówno wiele niesprawdzonych informacji, jak i tych rzetelnych oraz wiarygodnych. Dlatego też w tym artykule przestawimy najpopularniejsze i najczęściej powielane mity oraz fakty.

Twarda woda występuje w przeważającej części Polski. Charakteryzuje ją to, że zawiera dużą ilość pierwiastków takich jak magnez czy wapń. Posiadanie twardej wody w domu może być uciążliwe i problematyczne, ponieważ pozostawia trudny do usunięcia osad, który odkłada się zarówno na naczyniach, jak i na armaturze kuchennej czy łazienkowej. Co więcej – może przyczyniać się do tworzenia się kamienia na pralce czy zmywarce, co w konsekwencji powoduje awarię tych urządzeń, a nawet konieczność ich wymiany na nowe. Po trzecie – twarda woda wpływa niekorzystnie na stan skóry oraz włosów. Może przyczyniać się do przesuszenia, podrażnień, a nawet powodować wysypkę.

Filtry do wody cieszą się coraz większą popularnością w gospodarstwach domowych, ponieważ to doskonały i wygodny sposób na poprawienie jej jakości. Co więcej – montaż filtrów do oczyszczania wody to także rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze przeznaczane dotychczas na zakup wody w plastikowych butelkach. W tym artykule skupimy się na kuchennych filtrach podzlewozmywakowych. Czym kierować się przy zakupie tego urządzenia i jakie są jego rodzaje?