Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Blog

Najważniejszym związkiem chemicznym niezbędnym do funkcjonowania wszystkich organizmów żywych jest woda. W przypadku ludzi, zwierząt oraz roślin stanowi większość ich masy, a także jest konieczna do podtrzymywania wszystkich procesów życiowych. Za jej pośrednictwem pobierane są także z otoczenia różne znajdujące się w niej pożądane substancje np. wapń, potas, sód czy magnez. Niestety w przypadku wielu wód powierzchniowych oraz ujęć podziemnych poza nimi mogą też występować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia od drobnoustrojów chorobotwórczych po metale ciężkie. By przygotować ją do użytku, konieczna okaże się więc odpowiednia filtracja wody. W Warszawie sprzęt pozwalający na jej uzdatnianie jest dostępny w ofercie firmy. Przekonajmy się, z jakich rozwiązań można skorzystać, by otrzymać wodę wysokiej jakości.

Korzystanie z wody jest niezbędne zarówno w celach sanitarno-higienicznych, jak i spożywczych. Często służy ona także w różnych instalacjach przemysłowych i grzewczych, w tym jako składnik przy produkcji rozmaitych produktów żywnościowych. Przed użyciem jej do picia, przygotowywania pożywienia czy choćby nawilżania powietrza trzeba jednak zadbać o to, by była pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczególnie niebezpieczne okazują się różne mikroorganizmy chorobotwórcze, które można wyeliminować dzięki odpowiedniej dezynfekcji wody. W Warszawie konieczne w tym celu urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Procon, oferującej m.in. lampy bakteriobójcze. Przyjrzyjmy się bliżej ich działaniu.

Czysta woda to podstawa zdrowego stylu życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w filtry do wody.

Czysta, zdrowa woda to podstawa naszego życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie własnej studni. Jednak przed korzystaniem z takiej wody, warto zadbać o jej oczyszczenie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po umyciu naczyń na wodzie występują smugi i plamy, a sprzęt AGD szybciej się psuje? To właśnie efekt tzw. twardej wody. Zmiękczacz wody może zapobiec negatywnym skutkom związanym z jej twardością. Czy warto go zainstalować? Przedstawiamy 5 oznak, które świadczą o tym, że prawdopodobnie warto!

Woda jest niezbędna w wielu sytuacjach. Duże znaczenie ma jednak jej jakość i czystość, czyli brak drobnoustrojów i szkodliwych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia. Jednym z procesów, który umożliwia zwiększenie przydatności wody jest chlorowanie. Na czym w praktyce ono polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda, którą pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Warto więc zadbać o to, by wyróżniała się wysoką jakością i była wolna od zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrych efektów jest zastosowanie profesjonalnych lamp UV. Jednak czy są one skuteczne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Woda może być wykorzystywana do wielu celów. Jednak czy wiesz, że może ona występować w różnych rodzajach? Przykładem jest woda twarda i woda miękka. Jednak co oznacza termin "twardość wody"? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czy woda z kranu jest bezpieczna i można ją pić bez obaw? Ta kwestia zapewne nurtuje wiele osób. Na ten temat można usłyszeć zarówno wiele niesprawdzonych informacji, jak i tych rzetelnych oraz wiarygodnych. Dlatego też w tym artykule przestawimy najpopularniejsze i najczęściej powielane mity oraz fakty.

Twarda woda występuje w przeważającej części Polski. Charakteryzuje ją to, że zawiera dużą ilość pierwiastków takich jak magnez czy wapń. Posiadanie twardej wody w domu może być uciążliwe i problematyczne, ponieważ pozostawia trudny do usunięcia osad, który odkłada się zarówno na naczyniach, jak i na armaturze kuchennej czy łazienkowej. Co więcej – może przyczyniać się do tworzenia się kamienia na pralce czy zmywarce, co w konsekwencji powoduje awarię tych urządzeń, a nawet konieczność ich wymiany na nowe. Po trzecie – twarda woda wpływa niekorzystnie na stan skóry oraz włosów. Może przyczyniać się do przesuszenia, podrażnień, a nawet powodować wysypkę.