Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Czy zmiękczanie wody ma wpływ na sprzęt AGD?

Zmiękczanie wody polega na usuwaniu z niej jonów wapnia oraz magnezu. To właśnie te substancje odpowiadają za tak zwaną twardość cieczy, która w konsekwencji ma nieprzyjemny smak, a na jej powierzchni tworzy się charakterystyczny nalot. Jony wapniowe i magnezowe powodują tworzenie i osadzanie się kamienia w wielu urządzeniach, takich jak czajniki oraz ekspresy do kawy.

Nowoczesne filtry do wody, proponowane przez naszą firmę, zawierają żywicę jonowymienną. Jej zadaniem jest zamiana jonów magnezowych i wapniowych na sodowe, bezpieczne urządzeń AGD. Zmiękczona w taki sposób woda może być z powodzeniem stosowana w czajnikach, zmywarkach lub żelazkach, nie tworząc szkodliwego kamienia.

Gromadzący się w tego typu sprzęcie osad znacząco wpływa na jego żywotność. Kamień może sprawić, że sprzęt AGD będzie się częściej psuł lub całkowicie odmówi posłuszeństwa, co wiąże się z dużymi kosztami wymiany na nowy. Wynika z tego, że zmiękczona woda jest zdrowsza nie tylko dla człowieka, ale również dla artykułów gospodarstwa domowego. Nie powoduje rozwoju kamienia, a tym samym poważnych awarii urządzeń. Dodatkowo sprzęt bez nalotu wygląda o wiele bardziej estetycznie.

 

W jaki sposób działają zmiękczacze do wody?

Nowoczesne zmiękczacze do wody zazwyczaj montuje się przy głównym przyłączu zimnej wody, a jednocześnie blisko odpływu kanalizacyjnego. Dzięki temu woda użytkowa jest na bieżąco zmiękczana, a popłuczyny – usuwane. Te powstają na skutek regeneracji urządzenia, gdy wydajność zmiękczania się zmniejsza. Regeneracja polega na przepłukaniu złoża produktu roztworem chlorku sodu, czyli inaczej soli kuchennej.

Żywica jonowymienna, nazywana również kationitem, jest odpowiedzialna nie tylko za usuwanie z wody jonów wapniowych i magnezowych, ale również dwuwartościowe żelazo, amoniak i mangan. Te substancje, w dużych ilościach, mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Dodatkowo zmiękczacze wody są wyposażone w czujnik poziomu soli, automatyczny regenerator nocny oraz system Wi – Fi. Takie funkcje znacząco ułatwiają intuicyjną obsługę urządzenia.