Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Czym charakteryzują się nowoczesne systemy do uzdatniania wody?

Najważniejszym związkiem chemicznym niezbędnym do funkcjonowania wszystkich organizmów żywych jest woda. W przypadku ludzi, zwierząt oraz roślin stanowi większość ich masy, a także jest konieczna do podtrzymywania wszystkich procesów życiowych. Za jej pośrednictwem pobierane są także z otoczenia różne znajdujące się w niej pożądane substancje np. wapń, potas, sód czy magnez. Niestety w przypadku wielu wód powierzchniowych oraz ujęć podziemnych poza nimi mogą też występować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia od drobnoustrojów chorobotwórczych po metale ciężkie. By przygotować ją do użytku, konieczna okaże się więc odpowiednia filtracja wody. W Warszawie sprzęt pozwalający na jej uzdatnianie jest dostępny w ofercie firmy. Przekonajmy się, z jakich rozwiązań można skorzystać, by otrzymać wodę wysokiej jakości.

Dlaczego filtracja jest konieczna?

Wiele zanieczyszczeń zawartych w wodzie ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, powodując zatrucia czy rozmaite choroby. Problemem okażą się przede wszystkim znajdujące się w niej mikroorganizmy – bakterie, wirusy, zarodniki grzybów czy pierwotniaki. Kłopot stanowi też nadmiar niektórych pierwiastków takich jak choćby mangan czy żelazo. Ważna okaże się też obecność związków będących przyczyną tworzenia się kamienia kotłowego tj. wodorowęglanu magnezu i wodorowęglanu wapnia. Przed wykorzystaniem do celów spożywczych lub użytku przemysłowego trzeba więc zadbać o odpowiednią filtrację.

Jak pozbywać się zanieczyszczeń?

Istnieją różne metody pozbywania się zanieczyszczeń z wody. Do stosowanych najczęściej należą metody filtracji mechanicznej, polegającej na przepuszczeniu jej przez porowaty materiał wychwytujący cząsteczki określonej wielkości, a także oczyszczanie metodami chemicznymi lub fizycznymi. Szeroko używane są więc filtry węglowe, a także membrany pozwalające na pozbycie się wszystkich substancji niepożądanych. Uzupełnieniem jest też ozonowanie wody lub naświetlanie jej promieniowaniem ultrafioletowym.