Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Czym jest twardość wody?

Woda może być wykorzystywana do wielu celów. Jednak czy wiesz, że może ona występować w różnych rodzajach? Przykładem jest woda twarda i woda miękka. Jednak co oznacza termin "twardość wody"? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym jest twardość wody?

Termin "twardość wody" oznacza jej właściwości wynikające z obecności, a także stężenia soli wapnia i magnezu.

Ogólna twardość wody jest połączeniem:

  • twardości przemijającej (węglanowej) – odnosi się do węglanów i wodorowęglanów wapnia i magnezu, które można zaobserwować w formie białego osadu,
  • twardości nieprzemijającej (trwałej, niewęglanowej), związanej z obecnością siarczanów, azotanów, chlorków i innych rozpuszczalnych soli.

Twardość wody może być mierzona według trzech miar. Jedną z nich jest skala niemiecka, gdzie wyróżniono następujące poziomy twardości:

  • woda bardzo miękka: poniżej 5,6,
  • woda miękka: 5,6 – 11,2,
  • woda średnio-twarda: 11,2 – 19,6,
  • woda twarda: 19,6 – 30,8,
  • woda bardzo twarda: ponad 30,8.

Jak zmiękczyć wodę?

Należy pamiętać, że o ile woda twarda nie jest szkodliwa dla naszego organizmu, to przyczynia się do pewnych problemów. Twarda woda sprawia, że powierzchnie, które mają z nią kontakt są nieestetyczne i wymagają częstszego czyszczenia (z zużyciem dużej ilości detergentów). Twarda woda prowadzi także do uszkodzeń urządzeń domowych.

Korzystnym rozwiązaniem jest więc profesjonalne zmiękczanie wody w Warszawie, czyli zamiana jonów wapniowych i magnezowych na jony sodu. W tym celu warto zastosować nowoczesne systemy wody dostępne w naszej ofercie.

Oferowane przez nas zmiękczacze są wydajne, występują w wielu różnych wielkościach, posiadają zaawansowane czujniki i posiadają wieloletnią gwarancję. Są wydajnym sposobem na uzyskanie miękkiej wody o szerokim zastosowaniu.