Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Dlaczego warto stosować filtry do wody pitnej?

Picie wody to podstawowy nawyk pozwalający zachować człowiekowi zdrowie. Ogromne znaczenie ma jednak jej jakość, która zarówno w przypadku wody pochodzącej z własnej studni, jak i z wodociągów, często pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego stosowanie filtrów jest współcześnie tak ważne?

Filtry do wody z wodociągów

Woda z wodociągów musi być zdatna do picia, nie oznacza to jednak, że zawsze będzie ona wysokiej jakości, często jest bowiem dezynfekowana chlorem, co niestety pogarsza jej walory smakowe oraz zapach. Taka woda jest zazwyczaj również bardzo twarda, co można dostrzec po kamieniu osadzającym się na ceramice oraz w czajnikach. Wówczas możemy zdecydować się na urządzenia zmiękczające wodę, które zamieniają jony magnezu i wapnia na jony sodu. 

 

Filtry do wody z własnego ujęcia

O ile w przypadku wody z wodociągów mamy gwarancję jej bezpieczeństwa dla zdrowia, niestety nie możemy tego samego powiedzieć o tej płynącej z naszej własnej studni. Pierwszym krokiem, aby sprawdzić jej bezpieczeństwo jest zlecenie badań, które wskażą mętność, twardość, poziom zanieczyszczenia, a także zawarte w niej pierwiastki. Jeśli jednak już od początku jesteśmy w stanie dostrzec, że jest ona mętna i znajdują się w niej drobiny piasku lub mułu, wskazany jest zakup odpowiednich filtrów. Do wody o żółtawym kolorze, która ma dodatkowe zanieczyszczenia organiczne, sprawdzą się przede wszystkim filtry z węglem aktywnym. Takim modelem jest nowoczesny m.in. model ECOWATER Refiner, który nie wymaga wymieniania wkładów, jest niewielki, a dodatkowo zmiękcza oraz oczyszcza wodę pitną ze związków chloru i mechanicznych zanieczyszczeń.

 

Filtry do wody pitnej – zdrowie, ale nie tylko

Filtry są wskazane nie tylko dla zachowania naszego zdrowia, Wysokiej jakości woda to także oszczędność pieniędzy i ogromna korzyść dla środowiska, nie musimy bowiem kupować wody butelkowanej. Jej zmiękczenie wpłynie także na poprawę smaku herbat i kaw, który zdecydowanie psuje zbyt twarda woda wodociągowa. Zyskają także nasze sprzęty gospodarstwa domowego, w tym pralki i zmywarki, na których nie będzie osadzał się uciążliwy kamień.

Filtry do wody pitnej coraz częściej stają się podstawowym wyposażeniem naszych domów, bowiem coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma czystość i wysoka jakość wody pitnej, przede wszystkim dla naszego samopoczucia i zdrowia.