Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Jak działa domowa stacja uzdatniania wody?

Chociaż woda trafiająca do nas z kranu jest starannie monitorowana, to jej jakość jest często daleka od ideału. Nieprzyjemny zapach, czy kolor może być sygnałem, że zawiera ona wiele niekorzystnych składników, takich jak azotany, czy chlor. W takim wypadku, warto zadbać o swoje zdrowie i zaopatrzyć się w stację uzdatniania wody. Jak działa takie urządzenie i jakie korzyści wynikają z jego zastosowania?

Uzdatnianie - na czym polega?

Uzdatnianie to szereg czynności, które mają na celu poprawę jakości wody. Należą do nich klarowanie, filtrowanie, zmiękczanie, destylacja, napowietrzanie, czyli procesy przeprowadzane z wykorzystaniem m.in. koagulacji, sedymentacji, czy filtracji. Sposób uzdatniania dobierany jest do konkretnych potrzeb gospodarstwa domowego, w zależności od charakteru występujących problemów.

Jedną z najczęstszych sytuacji jest zbyt wysoka ilość żelaza i manganu. W celu ich usunięcia stosowane są urządzenia oparte na procesie napowietrzania, które zamieniają niekorzystne składniki na formę nierozpuszczalną, by umożliwić zatrzymanie ich na złożu filtracyjnym. Innym zagrożeniem są azotany, usuwane za pomocą butli ze specjalnym złożem, montowanym na początku instalacji wodnej przed rozgałęzieniem na poszczególne pomieszczenia. Jeśli woda posiada charakterystyczny posmak chloru, warto zastosować wydajne kolumny węglowe, które oczyszczą ją za pomocą złoża w postaci węgla aktywnego, absorbującego zanieczyszczenia.


Wiele funkcji - jedno urządzenie

Wspomniane wyżej urządzenia, stosowane są w przypadku pojedynczych problemów z jakością wody. Ich zaletą jest wysokie wyspecjalizowanie i maksymalna wydajność. Jednak co wtedy, gdy w gospodarstwie domowym pojawia się kilka niepokojących symptomów? Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup wielofunkcyjnego urządzenia, które mimo niewielkich rozmiarów, doskonale zadba o stan wody pitnej. Taka konstrukcja złożona jest z butli ze złożem filtracyjnym i zbiornika na sól regeneracyjną. Wbudowany czujnik dokonuje pomiaru poszczególnych parametrów i pozwala na automatyczne sterowanie urządzeniem. Wielofunkcyjna, domowa stacja uzdatniania wody to wygoda i gwarancja jakości.