Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Jak działa filtr jonizujący?

Czysta woda to podstawa zdrowego stylu życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w filtry do wody.

Czym jest filtr jonizujący do wody?

Filtry jonizujące, to innowacyjne urządzenia do filtracji wody w Warszawie, które w ostatnim czasie zyskały coraz większą popularność wśród Polaków. Ich głównym zadaniem jest produkcja wody alkalicznej, jednocześnie dbając o oczyszczenie wody z zanieczyszczeń i niechcianych związków.

Jak działają filtry jonizujące? Są one wyposażone we wkłady filtrujące, mineralizator, membranę osmotyczną oraz zaworek, który pozwala na usuwanie nadmiaru wodoru. Umieszcza się je najczęściej pod zlewem kuchennym lub umywalką i podłącza bezpośrednio do kranu. Filtry jonizujące w procesie elektrolizy przemieniają cząsteczki wody, poprzez przyłożenie do nich napięcia elektrycznego.

Jakie efekty daje stosowanie filtru jonizującego do wody?

Stosowanie filtru jonizującego do wody przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Woda alkaliczna ma właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu może neutralizować wolne rodniki i wspomagać procesy regeneracyjne w organizmie. Ponadto, spożywanie wody alkalicznej może pomóc w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i układów. Woda kwasowa, z kolei, ma działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki czemu może być stosowana do dezynfekcji oraz pielęgnacji skóry. Wreszcie, filtry jonizujące poprawiają smak i zapach wody, co sprawia, że staje się ona bardziej przyjemna w spożyciu.

Produkowana przez filtry jonizujące woda ma wiele korzyści dla zdrowia człowieka. Woda alkaliczna o wysokim pH wpływa pozytywnie na procesy trawienne, jak również korzystnie oddziałuje na pracę nerek i układu krążenia. Ponadto, woda bogata w minerały takie jak potas, magnez czy wapń wpływa pozytywnie na mięśnie i kości, wzmacniając je.

Kiedy warto zastosować filtry jonizujące do wody?

Korzystanie z filtra jonizującego wpisuje się w trendy zdrowego trybu życia. Jest to prosty sposób na uzyskanie bieżącej wody o wysokiej jakości, bogatej w pozytywnie wpływające na organizm minerały. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycję w taki filtr, nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich.