Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Jak tabletki solne pomagają uzdatniać wodę?

Twarda woda występuje w przeważającej części Polski. Charakteryzuje ją to, że zawiera dużą ilość pierwiastków takich jak magnez czy wapń. Posiadanie twardej wody w domu może być uciążliwe i problematyczne, ponieważ pozostawia trudny do usunięcia osad, który odkłada się zarówno na naczyniach, jak i na armaturze kuchennej czy łazienkowej. Co więcej – może przyczyniać się do tworzenia się kamienia na pralce czy zmywarce, co w konsekwencji powoduje awarię tych urządzeń, a nawet konieczność ich wymiany na nowe. Po trzecie – twarda woda wpływa niekorzystnie na stan skóry oraz włosów. Może przyczyniać się do przesuszenia, podrażnień, a nawet powodować wysypkę.

Jak poradzić sobie z problemem twardej wody?

Jeśli mamy twardą wodę w domu, to warto zainwestować w zmiękczacze wody. Są to urządzenia, dzięki którym raz na zawsze pozbędziemy się tego problemu. Działanie zmiękczaczy polega na usuwaniu z wody jonów wapnia oraz magnezu, które są następnie zastępowane przez jony sodu. Jednak aby te urządzenia działały należycie, niezbędne jest regularne stosowanie tabletek solnych.

Jakie funkcje pełnią tabletki solne w zmiękczaczach wody?

Sól do zmiękczaczy wody jest dostępna w różnej formie, jednak zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie to tabletki, które są bardzo wydajne i można je z łatwością dozować. Ich działanie nie polega na zmiękczaniu wody, ale pełnią one bardzo istotną funkcję w oczyszczaniu oraz regeneracji stacji uzdatniania wody, ponieważ pomagają usuwać pozostałe w zbiorniku jony magnezu i wapnia. Dzięki temu urządzenia mogą działać sprawnie i przez długi czas. Ważne jest także to, aby pamiętać o regularnym uzupełnianiu tabletek solnych w zmiękczaczu. Częstotliwość ich dozowania zależy między innymi od rodzaju i wielkości urządzenia, współczynnika twardości wody oraz tego, ile jej zużywamy. Warto pamiętać o tym, żeby na bieżąco kontrolować, czy w zmiękczaczu znajduje się odpowiednia ilość soli. W przeciwnym razie urządzenie nie będzie mogło się właściwie regenerować, a co za tym idzie – skutecznie uzdatniać wody.