Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Jak usunąć mangan z wody pitnej?

Mangan to pierwiastek występujący zarówno w przyrodzie, jak i w organizmie człowieka. Jego nadmiar może wpływać na obniżenie nastroju, rozdrażnienie, apatię, złe samopoczucie, a nawet powodować schorzenia psychiczne i przyczyniać się do rozwoju depresji. Mangan w stężeniach przekraczających zalecenia Ministerstwa Zdrowia nadaje wodzie nieprzyjemny smak, barwę, a także mętność. Co więcej, może powodować plamienie ubrań podczas ich prania. Niekorzystnie wpływa także na armaturę i inne urządzenia narażone na korozję.

Powodowaną przez mangan mętność, a także nieprzyjemny zapach oraz smak wody można usunąć. Warto pamiętać, że odmanganianie wody jest trudniejsze niż zmiękczanie wody lub pozbywanie się z niej żelaza. Redukcja cząsteczek manganu rozpuszczonych w wodzie może mieć miejsce dzięki użyciu specjalnych filtrów. Filtry do wody odmanganiające dobierane są na podstawie parametrów przeprowadzonej wcześniej analizy wody. Podwyższone stężenia manganu występują na ogół w wodzie równocześnie z przekroczeniami żelaza. Z tego względu warto skorzystać z filtrów eliminujących oba te składniki.

Jako firma specjalizująca się w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań oczyszczania oraz uzdatniania wody, dysponujemy nie tylko filtrami wysokiej jakości, ale także współpracujemy ze specjalistycznymi firmami, realizując złożone inwestycje w uzdatnianiu wody pitnej oraz użytkowej.

 

Z czego składa się filtr odmanganiający?

Zadaniem filtra tego typu jest redukcja poziomu cząstek magnezu, które znalazły się w wodzie. Aby mogło to nastąpić, należy koniecznie przeprowadzić analizę wody, aby dobrać odpowiednie parametry oczyszczania. Filtry składają się z głowicy sterującej, a także butli wypełnionej specjalnie dobranym typem złoża odmanganiającego.

W niektórych przypadkach pojawia się także zbiornik na środek regenerujący. Przed odmanganiaczem specjaliści zalecają także montowanie filtrów mechanicznych. Mają na celu ochronić znajdującą się w filtrze głowicę. Odpowiedni dobór wszystkich elementów filtra i jego dopasowanie do potrzeb danej wody wpływa na szybkość i jakość jej uzdatnienia.