Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Jaka jest skuteczność lamp UV do oczyszczania wody?

Woda, którą pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Warto więc zadbać o to, by wyróżniała się wysoką jakością i była wolna od zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrych efektów jest zastosowanie profesjonalnych lamp UV. Jednak czy są one skuteczne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Na czym polega dezynfekcja wody lampami UV?

Dezynfekcja wody lampami UV bazuje na naświetlaniu wody falami elektromagnetycznymi emitowanymi przez promiennik UV. Chociaż opis ten brzmi zastanawiająco, metoda ta jest w pełni bezpieczna, a co najważniejsze skuteczna.

Urządzenia stosowane do dezynfekcji wodą przy pomocy promieniowania UV są bardzo wydajne, działają bez wykorzystania środków chemicznych, nie wpływają na smak i zapach wody i mogą być stosowane przez długi czas.

Jednak to nie koniec korzyści, jakie daje dezynfekcja wody przy pomocy lampy UV.

Czy dezynfekcja wody lampami UV jest skuteczna?

Inną zaletą nowoczesnej dezynfekcji wody przy pomocy lamp UV jest wysoka skuteczność takiej techniki. Jak pokazują badania innowacyjne urządzenia, które znajdziesz w naszej ofercie zabijają do 99% mikroorganizmów znajdujących się w wodzie. To sprawia, że staje się ona bezpieczna dla naszego zdrowia, a przy tym smaczna.

O skuteczności lamp UV do wody w Warszawie świadczy m.in. to, że zabijają groźne bakterie coli i wirusy, które mogłyby przedostać się do naszego organizmu. Do tego promieniowanie ultrafioletowe niszczy węgiel organiczny, chlor i chloraminy, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Ogromne znaczenie ma także to, że – jak już wspomnieliśmy – wykorzystanie lamp UV nie wymaga zastosowania dodatkowych środków chemicznych. To także zwiększa nasze bezpieczeństwo. Rozwiązanie to jest także korzystne dla środowiska naturalnego i pozwala być eko.