Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     separator      masz pytanie
 zadzwoń
 (22) 643 62 97

Zalety lamp bakteriobójczych do wody pitnej

Korzystanie z wody jest niezbędne zarówno w celach sanitarno-higienicznych, jak i spożywczych. Często służy ona także w różnych instalacjach przemysłowych i grzewczych, w tym jako składnik przy produkcji rozmaitych produktów żywnościowych. Przed użyciem jej do picia, przygotowywania pożywienia czy choćby nawilżania powietrza trzeba jednak zadbać o to, by była pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczególnie niebezpieczne okazują się różne mikroorganizmy chorobotwórcze, które można wyeliminować dzięki odpowiedniej dezynfekcji wody. W Warszawie konieczne w tym celu urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Procon, oferującej m.in. lampy bakteriobójcze. Przyjrzyjmy się bliżej ich działaniu.

Dlaczego dezynfekcja wody jest ważna?

Woda to doskonałe środowisko do życia różnych organizmów, w tym również wielu szczepów groźnych dla zdrowia bakterii. Ich zbyt duża ilość w wodzie przeznaczonej do celów spożywczych i higienicznych może powodować zatrucia i rozmaite dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a ponadto prowadzić do innych problemów od podrażnień skóry po niebezpieczne choroby. Kłopotem jest też obecność w wodzie pierwotniaków i form przetrwalnikowych grzybów lub pasożytów. Z uwagi na niewielkie rozmiary ich usunięcie bywa problematyczne. Istnieją jednak technologie, które są w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Jedną z nich jest użycie lamp bakteriobójczych.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Lampy bakteriobójcze to urządzenia, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne o takiej długości fali, która powoduje niszczenie organizmów żywych. Ma ono identyczne właściwości co promieniowanie ultrafioletowe wytwarzane przez słońce, które jest jednak wychwytywane przez ziemską atmosferę. Naświetlanie wody podczas filtracji promieniami UV to łatwa, skuteczna i niewymagająca ponoszenia znacznych kosztów metoda dezynfekcji wody, która w połączeniu z zaawansowaną filtracją zapewnia uzyskanie optymalnych rezultatów w niezwykle krótkim czasie.