Zmiękczacz do wody plus filtr węglowy - połączenie doskonałe?
Bardzo często pojawiającym się problemem w polskich gospodarstwach domowych jest twarda woda ze zbyt dużą zawartością chloru. Nie tylko pozostawia osad na naczyniach, ale także przyczynia się do powstawania kamienia np. w czajniku czy pralce. Co więcej – nieprzyjemnie pachnie, jest niesmaczna i może także wpływać negatywnie na stan naszej skóry czy włosów.
Co zrobić, żeby poprawić jakość wody?
Warto zainstalować w domu zmiękczacze wody. Jakie funkcje spełniają te urządzenia? Ich działanie polega na tym, że wytrącają z wody tak zwane twarde jony, czyli wapń oraz magnez, dzięki czemu nie przedostają się one do armatury hydraulicznej i następnie do sprzętów AGD. Zmiękczacze wody są tanie w utrzymaniu, wystarczy jedynie zakupić do nich sól w tabletkach. Jednak najważniejszą korzyścią ze stosowania zmiękczaczy wody jest całkowita eliminacja kamienia z pralki, zmywarki, czajnika czy kabiny prysznicowej. Co więcej – dzięki ich użyciu przedłużymy żywotność naszych urządzeń AGD, które pod wpływem twardej wody znacznie szybciej się psują i zaoszczędzimy na ewentualnych naprawach. Twarda woda ma także niekorzystny wpływ na skórę – może przyczynić się do powstawania wyprysków, przesuszenia, a nawet alergii. Pogarsza również kondycję naszych włosów. Dzięki zainstalowaniu zmiękczaczy wody – na stałe wyeliminujemy te problemy.
Idealnym uzupełnieniem zmiękczacza wody jest filtr węglowy. Wykorzystywany jest do uzdatniania wody zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przedsiębiorstwach. Woda, w której znajduje się dużo chloru, ma nieprzyjemny smak i zapach, co bezpośrednio przekłada się na jakość gotowanego przez nas jedzenia. Aby zneutralizować chlor – niezbędny jest węgiel aktywny, który niemalże całkowicie poprawia stan wody, ponieważ aż w 99% pochłania zanieczyszczenia (zawiesinę, metale ciężkie). Jednak sam filtr węglowy nie poradzi sobie z problemem twardej wody, dlatego najlepsze efekty uzyskamy, gdy połączymy go ze zmiękczaczem.